Adaptacja składa się z dwóch
części - obowiązkowej i dodatkowej. W części obowiązkowej, realizuję to
wszystko, co jest wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę, czyli:
przejęcia funkcji głównego projektanta budynku,
dostosowanie zakupionego projektu do "Decyzji o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowaniu Terenu". W przypadku braku "Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego" do wypisu i wyrysu z "Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego",
dostosowanie projektu do stref obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z aktualnymi normami (projekt typowy zaprojektowany przed 2006 rokiem (zmiana normy obciążeniem śniegiem) oraz przed 2009 (zmiana normy obciążeniem wiatrem) projektant musi uwzględnić nowe współczynniki normowe w obliczeniach konstrukcyjnych)
Od dnia 31 marca 2010 r. Polskie Normy dotyczące projektowania budynków i budowli, są zastąpione odpowiednimi EUROKODAMI, ale do czasu gdy Eurokody nie będą kompletne, to zarówno normy aktualne (Eurokody), jak i wycofane (PN-B), mogą być - w zależności od decyzji projektanta - podstawą wykonania projektu budowlanego budynku.
sporządzenie projektu zagospodarowania działki - z naniesionym projektowanym budynkiem na mapie geodezyjnej przeznaczonej do celów projektowych.
W części dodatkowej znajduje się dostosowanie projektu do
indywidualnych potrzeb
i pomysłów Inwestora. Na te zmiany potrzebna jest zgoda
autora projektu.
nadzór budowlany,
wykonywanie funkcji kierownika budowy,
doradztwo budowlane,
doradztwo przy odbiorach budowlanych,
przeglądy okresowe budynków
i budowli,
wypełnianie i uzupełnienia książek obiektów budowlanych,